A napjainkban Teva néven ismert vállalat 1901-ben Jeruzsálemből indult útjára egy kisebb vállalkozásként, amely importgyógyszereket forgalmazott. Alapítói, Chaim Salomon, Moshe Levin és Yitschak Elstein után a cég az S.L.E. nevet kapta.
A következő évtizedekben a vállalat növekedését ösztönözte, hogy nőtt a helyben előállított gyógyszerek iránti kereslet. 1976-ban a Teva, az Assia és a Zori cégek egyesülésével létrejött Izrael legnagyobb gyógyszergyártó vállalata, a Teva Pharmaceutical Industries Ltd.
1996-ban az amerikai gyógyszerügynökség (FDA) jóváhagyta a Teva új, innovatív gyógyszerét a sclerosis multiplex (SM) kezelésére, mely a vállalat első originális készítménye volt.
A számos sikeres felvásárlás révén a Teva nemcsak globális vállalattá nőtte ki magát, de integrálta és továbbfejlesztette az innovatív és generikus gyógyszerek terén, illetve az új terápiás területeken és különböző piacokon szerzett szakértelmét.
A 2021-ben 120 éves Teva mára a világ 15 legjelentősebb gyógyszeripari cége közé tartozik, a generikus és speciális gyógyszerek területén pedig a világ vezető vállalata.
A generikus gyógyszerek területén világelső nemzetközi gyógyszeripari óriás 1993-ban jelent meg Magyarországon, amikor létrehozta helyi kereskedelmi szervezetét, a Teva Pharma Kft-t.
A vállalat a hazai piac egyik legjelentősebb szereplőjévé vált, amikor 1995-ben felvásárolta az állami tulajdonban lévő debreceni Biogal Gyógyszergyárat, amely az egyik legnagyobb és legrégebbi gyógyszergyártó vállalat volt az országban, jelentős mértékű gyártókapacitással.
2002-ben a vállalat a gödöllői székhelyű Human-cégcsoportot is beolvasztotta magyarországi szervezetébe.
A Teva további hazai növekedését biztosította az új alapanyaggyártó-egység létrehozása Sajóbábonyban 2005-ben.
A cég 2006-ban adta át Logisztikai Központját Gödöllőn, azt követően, hogy többségi tulajdont szerzett a Humantrade Gyógyszernagykereskedelmi Kft-ben.
2008-ban a Teva globális tranzakció keretében felvásárolta a Pliva Gyógyszergyárat, melynek magyarországi kereskedelmi egységét szintén integrálta a helyi szervezetébe.
2009-ben a nemzetközi vállalat Debrecenben hozta létre európai kutatás-fejlesztési központját, ahol további 100 millió dolláros beruházás keretében új csomagolóüzemet is létesített.
A német ratiopharm 2010-es integrációja során a Teva Magyarországon is szervezetébe olvasztotta a felvásárolt vállalat hazai operációját.
Ezt követően a cég 2012-ben - további 120 millió dolláros beruházás keretében - új steril központot hozott létre Gödöllőn.
2014-ben a vállalat egyesítette a gyártásért és kutatás-fejlesztésért felelős Teva Gyógyszergyár Zrt-t és a kereskedelmi tevékenységet ellátó Teva Magyarország Zrt-t. A magyarországi vállalat Teva Gyógyszergyár Zrt. néven működik tovább.
Az Actavis Generics 2016-os integrációja során a Teva Magyarországon is szervezetébe olvasztotta a vállalat helyi kereskedelmi egységét.
Az Actavis akvizíciót követően megrendült a nemzetközi vállalat pénzügyi helyzete, amely kihatott a vállalat hazai tevékenységre. A cég 2017-ben átszervezésre kényszerült, nagykereskedelmi tevékenységét leépítette, csak saját gyógyszerkészítményeinek közvetlen értékesítését tartva meg kórházi ügyfelei számára.
Globális belső átalakítási és újraszervezési programjának részeként a vállalat 2018-ban a gödöllői steril készítmények előállítására specializálódott gyárának bezárása mellett döntött.
A Teva hazai és nemzetközi működését az elmúlt években a stabilizáció és újabb beruházások jellemezték. A vállalat 2018 végén adta át teljesen új, caspofungin előállítására alkalmas gyáregységét Debrecenben.
A gyógyszer-nagykereskedelmi tevékenység optimalizálásának érdekében a vállalat 2020 végétől egy külső szolgáltató, a UPS Healthcare Hungary Zrt. bevonásával végzi disztribúciós tevékenységét, és gödöllői logisztikai központját eladta.